Nadchodzące imprezy rowerowe 0
Artur Musz na DareToBe Maraton w Krynicy-Zdroju

Rok 2024 będzie obfitował w wydarzenia na lokalnej scenie kolarskiej.

Wzrost zainteresowania rowerami, co zaskakujące, nie wpływa na rozwój amatorskiego ścigania w tej części Polski. Dużo więcej osób ucieka w stronę indywidualnej jazdy, bądź rozwoju tego bardziej turystycznego odłamu kolarstwa. I pomimo, że coraz częściej słyszy się o odwoływaniu jakichś serii, to mocni gracze nadal zostają w grze i zapraszają na swoje wydarzenia. W promieniu kilkudziesięciu kilometrów od naszej siedziby, odbywać będą się zawody, w których będziecie mogli wystartować. Tutaj zaproponujemy Wam te, którymi sami się interesujemy na części których pojawimy się tej wiosny.

 

------------------------
"DareToBe" Maraton Daleszyce 2024 - MTB maraton
Daleszyce (190 km od Krynicy-Zdrój)
14.04.2024 r.

Pierwszy wyścig z lokalnej serii DareToBe organizowanej przez 2PM Group. Niech Was nie zwiedzie odległość i lokalizacja w województwie świętokrzyskim. Ten konkretny wyścig jest wynikiem mariażu tej serii ze świętokrzyskim MTB Cross Maratonem. Jest to inauguracja ścigania maratońskiego w tym sezonie, a pozytywnym efektem jest na pewno szersza promocja obu serii. Następne wydarzenia będą się odbywać w obrębie Małopolski i Podkarpacia.

ZAPISY

------------------------
Puchar Smoka - MTB XCO
Łysa Góra (80 km od Krynicy-Zdrój)
28.04.2024 r.

Ściganie na Podkarpaciu zawsze oznacza luźną atmosferę i przyjemnie spędzony czas. Puchar Smoka to impreza, która niezależnie od pogody zmusi każdego do dużego wysiłku. Jak to w XCO bywa, musimy mieć chociaż namiastkę techniki, ale trasa ta nie jest wymagająca pod tym kątem. Na pewno dobre rozłożenie sił i ślizganie się po krótkich, stromych ściankach zmusi kolarza do kombinowania. Jednak nie ma się co obawiać, nie spotkamy tutaj ramp rodem z Red Bull X-Fighters (albo toru z Krynicy), co nada płynności ściganiu. Czekamy na ogłoszenie trasy, ale wiemy czego się spodziewać. Od dwóch lat pojawiamy się w Łysej Górze i w tym roku też planujemy. Cytując jednego z naszych współpracowników - "Błoto miałem wszędzie, nawet w du*ie" - liczymy, że jednak w tym roku dla odmiany pościgamy się po suchej nawierzchni. Puchar Smoka wchodzi w skład całego cyklu XCO, Podkarpackiej Ligii Rowerowej. Pozostałe wyścigi mają miejsce w miejscowościach Wietrzno (12.05), Długie koło Jedlicza (10.08) i Bóbrce (15.09).

ZAPISY

------------------------
Tour de Presov - szosa
Preszów (70 km od Krynicy-Zdrój)
01.05.2024 r.

Długi weekend majowy zazwyczaj kojarzy się nam z Klasykiem Beskidzkim. W tym roku jednak nie odbędzie się on (nie lubimy jak polityka i inflacja wpływa na rowery!) wcale, przez co sprawdziliśmy mapę w poszukiwaniu alternatyw. Jedną z nich będzie na pewno ciekawie zapowiadające się "Roubaix na Slovensku", jak to ujął organizator w materiałach promocyjnych. Roubaix, ponieważ tak jak słynny monument, Tour de Presov kończy się na velodromie. Brzmi to dobrze! Południe małopolski ma tą wygodę, że po sąsiedzku mamy Słowację. Inny kraj, to zawsze różnice kulturowe, różnice w podejściu i po prostu coś nowego. Nawet tak podobny do nas jak Słowacja oferował więc będzie elementy egzotyki. Z doświadczenia wiemy, że jest tam luźniejsze podejście do ścigania, przez co nie ma tam tylu naburmuszonych szosowców na rowerach o wartości służbowego samochodu w leasingu, znanych z rodzimych zawodów. I wcale nie oznacza to, że jeżdżą oni wolniej. Oj nie. Kolejnym plusem jest wesoła atmosfera przywodząca na myśl pikniki. Niewielka odległość do Preszowa skutkuje zwiększonym przez nas zainteresowaniem takim ściganiem. Patrząc na odległości, bliżej jest tylko Gorlickie Kryterium Kolarskie i Puchar Szlaku Solnego w Tuchowie...

ZAPISY

------------------------
VIII Gorlickie Kryterium Kolarskie - szosa
Gorlice (44 km od Krynicy-Zdrój)
11.05.2024 r.

Ciekawa odmiana kolarstwa szosowego. Wyścig na okrążenia, po czterokilometrowym torze wyznaczonym po ulicach Miasta Światła. Dziesięć okrążeń, dziesięć przejazdów przez prostą startową, która do tego jest podjazdem. Duże prędkości średnie, ciasna jazda w grupie i szarpanie ambitnych uczestników. Tam nudy nie będzie. Pomiar czasu, który obsługuje ten wyścig to wynikizawodow.eu, czyli firma zajmująca się również Pucharem Świata w Bielsku. Jest to gwarancja jakości. Z doświadczenia wiemy, że gdy naciśnie się pedały na starcie, to budzi się dopiero w sprincie do mety na ostatnim kółku. Atrakcyjnym aspektem jest fakt, że tam zawsze znajdzie się swoją grupkę, gdzie będzie można powalczyć na podjeździe albo/i w sprincie.

ZAPISY

------------------------
"DareToBe" Maraton Wadowice 2024 - MTB maraton
Wadowice (140 km z Krynicy-Zdrój)
12.05.2024 r.

Kolejny tej wiosny wyścig z serii DareToBe. Sklep szosamtb.pl jest przecież sponsorem wszystkich zawodów. Jest to nowa lokalizacja więc jesteśmy bardzo ciekawi efektu. Zgodnie z ideologią tworzenia tras przez organizatora wiemy, że nie będzie miękkiej gry, a wyścig na rowerach górskich, zgodnie z ich przeznaczeniem, będzie wyzwaniem nawet dla czołówki. Miasto kojarzone głównie z Papieżem Janem Pawłem II oferuje przyjezdnym atrakcyjny rynek. To co? Po kremówce przed startem?

ZAPISY

------------------------
Muszynianka Poland Cup - UCI C1 - Puchar Polski 2024#4 - MTB XCO
Krynica-Zdrój (wreszcie na miejscu!)
01.06.2024 r.

Po rocznej przerwie w organizacji Pucharu Polski XCO w Krynicy, Klub Kolarski Agnieszka Skalniak wraca na stoki Góry Parkowej, aby zaserwować nam kolejne dobre ściganie w formule XCO w Perle Polskich Uzdrowisk. Przerwa była wynikiem organizacji Mistrzostw Europy w XCO i koniecznością budowy całkowicie nowego toru do tej dyscypliny. Jest to bezkompromisowy obiekt, który łączy ze sobą sztuczne elementy wzniesione na stałe wraz z parkową, leśną częścią Góry Parkowej. Wiemy, że będzie ambitnie, toteż polecamy odwiedzenie naszej miejscowości planując urlop na kilka tygodni przed startem, żeby zmierzyć się z torem i nie zaskoczyć się na wyścigu. Czy organizator wykorzysta nitkę z Mistrzostw Europy? A może stworzy swoją alternatywę dla niej? Niezależnie od decyzji, wiemy, że trasa ta jest najtrudniejszym obiektem do dyscypliny w Polsce, a sama Jolanda Neff gratulowała autorowi toru ambicji w wykonaniu.

ZAPISY

------------------------
Puchar Szlaku Solnego MTB #1 Puchar Burmistrza Tuchowa - Mistrzostwa Polski LZS MTB (Tuchów) - MTB XCO
Tuchów (70 km od Krynicy-Zdrój)
08.06.2024 r.

Przyjemne ściganie o charakterystyce podobnej do Pucharu Smoka. Typowe północne małopolskie pagórki, porośnięte lasami. Trasa w zeszłym roku prowadziła między innymi przez single w lesie, była kręta, a nawet miała opcję A i B przy jednym dropie. Trochę bardziej techniczna niż ta smocza w Łysej Górze, a zakręty w leśnych żłobach wymagały już zaplanowania odpowiedniej linii przejazdu, co by nie uślizgnąć koła i nie tracić sekund. W zeszłym roku wystawiliśmy tam dwóch zawodników i obaj zdali relację z satysfakcjonującej walki na trasie. Wtedy baza zawodów też była opisana jako Tuchów, ale znajdowała się w Siedliskach i to w przysiółku niedostępnym z wioski, tylko takim, gdzie trzeba się dostać przez most w Lubaszowej. Trudne? My też w zeszłym roku pobłądziliśmy samochodem i skończyliśmy gdzieś w polu. W tym roku będziemy bronić zwycięstwa w wyścigu amatorów.

ZAPISY

------------------------
Klasyk Podkarpacki - szosa
Lubenia (122 km od Krynicy-Zdrój)
16.06.2024 r.

Wyścig szosowy, który jest kolejną alternatywą dla Klasyku Beskidzkiego. Termin inny, ale w tej okolicy (czyli kierunku na wschód od nas) ciężko o wyścig szosowy dla amatorów. Jeden z naszych zagorzałych szosowców prawie na pewno tam wystartuje, więc do zobaczenia!

ZAPISY

------------------------
Bike Atelier MTB Maraton Babice/Chrzanów/Trzebinia/Powiat Chrzanowski - MTB maraton
Babice/Chrzanów/Trzebinia (180 km od Krynicy-Zdrój)
16.06.2024 r.

Mocny zawodnik wśród organizatorów maratonów MTB. Nie wypadało nie wspomnieć o tych zawodach. Osobiście lubimy się pościgać w tej serii, ale raczej w jej górskich edycjach. Ciekawa odbędzie się w Rzykach, ale o niej napiszemy w zapowiedzi na jesień. Na dużą pochwałę zasługuje profesjonalna organizacja i oprawa, która ściąga klasowych zawodników, a nawet licencjonowanych kolarzy. Nie podoba nam się za to, że te płaskie edycje ściągają większą ilość ludzi niż te górskie, ale mamy czasy wygodnictwa. Organizator wziął sobie do serca (również nasze) komentarze o przesadnej ilości asfaltu na swoich trasach i wiemy, że popracował nad tym aspektem przy wytyczaniu dróg. My na pewno będziemy chcieli pojawić się na chociaż jednej edycji w tym roku.

ZAPISY

Dajcie znać gdzie zamierzacie się wybrać oraz wypatrujcie pomarańczowo-czarnych koszulek naszego zespołu X-FREE szosamtb.pl!

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 501 528 811
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl